Lood
Avaleht Kuidas tehtud Lood Kontakt In English

Lood

Kuigi aastal 2006 salvestasin makilindile(Mitte üldse hea kvaliteediga!) ühe kodus süntesaatoril improvisatsiooni, siis ma loen aktiivse tegevuse alguseks ikkagi 2007. aastat mil kirja said ka noodid ja muusika MIDI failidena. 2009. aastal jätsin MIDI maha ning hakkasin tegutsema ZynAddSubFX süntesaatoriga.

Ilmselt olen mõjutatud osaliselt sellest, et mulle meeldib kuulata ka New Age žanri alla kuuluvat muusikat (NB! Muusikažanr != maailmavaade, veel vähem religioon. (Märkus: Iga programmeerija teab, et != tähendab: "ei võrdu")).

Virtuaalalbum "Öö" (kronoloogilises järjekorras)

 • Öö (Ingliskeelne pealkiri: The Night) (2007) (lae alla)
  Esimene MIDI katsetus
 • Mure (Ingliskeelne pealkiri: The Worry) (2007) (lae alla)
  Ja kätte jõuab aeg, kui muusika räägib sellest, mis mul mõttes on. Antud pala kirjutamise päeval olin mures... irooniline küll, aga järgmise päeva muusikatunni pärast koolis.
 • Eeter on vaikinud (Ingliskeelne pealkiri: The Air Has Gone Silent) (2007) (lae alla)
  2007. aasta suvi - USA internetiraadiod lõdisevad surmahirmus kui neile tahetakse kaela väänata astronoomiliselt suurenevaid autoritasusid. Ka üks minu lemmikinternetiraadiotest(mis mängibki rahulikku muusikat) on surmaohus. Protestist täidetuna avasin MIDI toimeti ning sündis "Eeter on vaikinud". Esimest korda kuuleb ka peidetud sõnumeid(vihje: morsekoodi tundmine kulub ära). Lugu oli kirjutatud arvestades võimaliku katastroofiga ning internetiraadiote vaikimisega. Loo lõpp koosneski sellest, kuidas kesköö saabudes erinevad muusikainstrumendid appi karjuvad, ning viimase kesköö kellalöögi lüües saabub vaikus. Pärast seda, kui Soome analoogtelevisiooni välja lülitas, omandas lugu natuke teise tähenduse... märkides ka tuhandete eestlaste külmaverelist Soome telepildita jätmist.
 • Tormihäire (Ingliskeelne pealkiri: Storm Alert) (2008) (lae alla)
  Pärast kolmveerandaastast loomingulist seisakut tuleb Tormihäire. See oli justkui ettekujutus muusikast, mis ühes väljamõeldud ilmakanalis kõlaks tormihoiatuste korral. Lugu algab tormieelse pineva olukorraga, ning lõpeb tormikahjudest toibumisega kurval meelel.
 • Pimeduses (Ingliskeelne pealkiri: In The Dark) (2008) (lae alla)
  Pärast järjekordset kolmveerandaastat ilma midagi kirjutamata, tuleb "Pimeduses". Oli detsember 2008, ning NBC oli just sulgenud oma maapealses digilevis levinud ilmakanali WeatherPlus(ja oli just ostnud kaablis oleva The Weather Channeli). Maapealses digilevis ilmateadete vaatajate pimedusse jätmise märkimiseks tekkiski Pimeduses. Selles palas väljendasin toimunut just läbi peidetud teksti: WX QRT(Ilm lahkus eetrist). Tõsi, QRT väändus hoopis miskiks TKAA laadseks. Hakkasin eksperimenteerima erinevate instrumentide kokku sulatamisega.
 • Ahnus (Ingliskeelne pealkiri: The Greed) (2009) (lae alla)
  Britid ei saa Youtube'st muusikavideosid vaadata, sest viimane ei saa PRSiga kokkuleppele... Et varemgi on Suurbritannias olev süsteem mind leebelt öeldes kummastama pannud, läheb lahti MIDI toimeti ning pärast paari tunnist nootide ladumist tekib "Ahnus". See looga mitte sünkroonis olev "tagumine" on muide jälle morselaadne sõnum: "GREED"(ahnus ingl. k). Loo lõpus kiljatavad muusikalised instrumendid hirmust kuna PRSi ja Youtube tüli tõttu tabab neid geograafiline blokeering ning saabub vaikus
 • Tühjus (Ingliskeelne pealkiri: Emptyness) (2009) (lae alla)
  Tehtud aprilli algul pärast Neljanda TV sulgemist. Kuna minu meelest vääris TV4(endine Kalev Sport, lahkus eetrist kuu aega hiljem) tunduvalt vähem eetris olekut kui Neljas, ei reageerinud ma uudisele kuigi sõbralikult. Järgmised kolm päeva veetsin MIDI toimeti taga ning sündis "Tühjus". Noodid on laotud sellises järjekorras, et välja võib lugeda umbkaudsed morsekoodid: "RIP" ja "NELJAS".
 • Tornaado tuleb (Ingliskeelne pealkiri: Tornado is Coming) (2009) (lae alla)
  Sellel lool on natuke teistsugune taust kui senistel. 25. mail 2003 kritseldasin paberile pisut sõnu ühes tehiskeeles, mille ma olen tekitanud(sellest jõuab rääkida ka tulevikus), ja nende sõnade ümber lugu hargnebki. Sealt ka pealkiri.
 • (Info)kaamos (2009) (lae alla)
  Pärast seda, kui üks mu lemmikraadiotest, Sun FM, eetrist kadus, sai loodud (Info)kaamos. Tegemist on muide ka esimese looga, mis ei ole tehtud General MIDI instrumentidega. Seni loodud muusikast kõige pikem. Loo sisse on peidetud ka morsekoodi - "SUN" ja "RIP"(sellest on paaril lõigul teatav sarnasus ka looga "Tühjus").
 • Öö (2009 edit) (2009) (lae alla)
  2007. aastal loodud meloodia uusversioon.
 • Ahnus 2.0 (Ingliskeelne pealkiri: Greed 2.0) (2009) (lae alla)
  Maailmas leidub teatud asutusi, mis suudavad mitmekordselt mul vere keema ajada suisa nii, et ma nad muusika sisse panen. Kui esimese "Ahnus" loo tegemisel sai peatõukeks Briti PRS tegevus, siis seekordne lugu on "pühendatud" RIAAle sellise avalduse pärast. Loo lõpus annabki "andmekandja" otsad. 
 • Observatoorium (Ingliskeelne pealkiri: Observatory) (2009) (lae alla)
  Pühendatud Tõraveres 2009. aasta augustis toimunud astronoomiahuviliste kokkutulekule.

Eelmainitud lood (cc-by-nc) Tarmo Tanilsoo 2007-2009

(cc-by-nc) Tarmo Tanilsoo, 2007-2009

Free MP3s on Last.fm