Mõtlesin, et kirjeldan natuke, kuidas see blogi Fediverse’i pääses. Põhimõtteliselt on selle taga selline WordPressi plugin nagu ActivityPub, mida arendab Matthias Pfefferle. See sisuliselt muudab blogi Fediverse’i serveriks. Näiteks seda blogi näeb kui Mastodonis vms. otsingusse sisestada @es5nhc@tarmotanilsoo.com . Seda nii, kuna postitused on kirjutatud konto alt, mille kasutajatunnuseks on es5nhc. Kõik blogisse registreeritud kasutajad saavad endale nõnda Fediverse’is oma konto(vt ka mitmekeelsuse küsimus).
Kuidas suhelda saab?
Sellega on natuke…, põhimõtteliselt minu tehtud uued postitused ilmuvad neile, kes seda blogi üle Fediverse’i jälgivad. Kui keegi postitusele Fediverse’st vastab, siis tuleb vastus ka blogi kommentaaridesse. Paraku kommentaaridele Fediverse’i kaudu vastata edasi ei saa. Seega, mistahes arutelu toimub vaid siin kommentaariumis. Ehk päris Mastodoniga seda ei võrdle, vähemalt praegu.
Kuidas ma mitmekeelseks tegin?
Blogi on mitmekeelseks tehtud pluginaga nimega Polylang. Iga keele jaoks tegin ka eraldi toimetajaõigustega kasutaja, nii et Fediverse’i väljund ei muutuks Paabeli torniks. Niikaua kui ma just ei unusta autorit postitust kirjutades ära muuta(uups!!!), ilmuvad ingliskeelsed postitused väljundisse @es5nhc_en@tarmotanilsoo.com, saksakeelsed @es5nhc_de@tarmotanilsoo.com, jaapanikeelsed @es5nhc_jp@tarmotanilsoo.com jne.
Kuidas oma profiilipildi blogisse sain?
Kasutades pluginat Basic User Avatars.
Kuidas kasutan?
Praegu ma aktiivselt seda lahendust ei kasuta, pigem on ta viimane hädavariant juhuks kui ma peaks leidma, et ka Mastodon ei ole minu jaoks ja Kosmose-Karen on suutnud Twitteri pöördumatult tuksi keerata.
@es5nhc@tarmotanilsoo.com Ehk, kes tahab mulle vastata üle Fediverse'i, saatke vastused @es5nhc@meteo.social